Zaznacz stronę

Szanowna Pani Marszałek! Koleżanki i Koledzy Posłowie! Drodzy Lubuszanie! Oto dziś, 22 stycznia, ponownie wróciłem do Sejmu, by sprawować zaszczytną funkcję posła Rzeczypospolitej, dlatego teraz chciałbym zwrócić się do was z trzema refleksjami.

Pierwsza koncentruje się na dobru i podziękowaniach wobec tych 8 tys. Lubuszan, którzy uznali 12 października minionego roku, że zasługuję na ich zaufanie, głosowali na mnie w czasie wyborów. Dziękuję i doceniam, szczególnie za pomoc i wsparcie każdej i każdego z was, którzy towarzyszyliście mi w tym 3-miesięcznym okresie swoistego czyśćca poza Sejmem, gdzie życzliwość konkurowała z zawiścią i złem, uczciwość z podstępem, czyny haniebne z chlubnymi. Skupiam się na dobru. Za każdy chwalebny czyn, dobre słowo i wsparcie dziękuję. Dziś odwzajemniam się tym samym, za dobro będę rewanżował się dobrem.

Jednocześnie w drugim akapicie dziękuję wojewodzie lubuskiemu panu Władysławowi Dajczakowi za decyzję, która umożliwiła mi powrót do Sejmu. Pracy przed panem wojewodą wiele, wsparcie i żarliwe zabieganie o sprawy ziemi lubuskiej w Sejmie, w gabinetach ministerialnych jest konieczne. Dlatego też, Władku, dziękuję za twoją decyzję i deklaruję ścisłą współpracę i pomoc tu, w Warszawie, jak i rozsądne towarzyszenie na ziemi lubuskiej.

I trzeci wątek adresuję do was, Lubuszanie. Wracam tu, by być ponownie dla was, ale również wśród was na ziemi lubuskiej najbardziej pracowitym, merytorycznym i życzliwym ludziom lubuskim parlamentarzystą. Moje hasło dotyczące programu wyborczego w październiku brzmiało: piątka Kurzępy dla Lubuskiego. Ono zobowiązuje mnie na kolejne 4 lata w przypadku problemów czystego powietrza w Żarach, obwodnicy Krosna Odrzańskiego, innych obwodnic ziemi lubuskiej, zjazdów z A18 w gminie Wymiarki, szpitala w Ciborzu, spraw dotyczących problemów edukacji samorządów lokalnych, małej i średniej przedsiębiorczości i w ogóle indywidualnych obywateli. Ot, codzienność posła i jego biur. Mam dla was dobrą nowinę: wracam. Ja się z tego cieszę. A wy? Identyfikacja, którą wam rekomenduję na najbliższy czas, to Kurzępa – polityk z klasą.

Ostatnią refleksję kieruję koleżanek i kolegów byłych parlamentarzystów, którzy oczekiwali, tak jak ja, na pozytywne rozstrzygnięcie październikowych wyborów. Nie dostaliście tej szansy na powrót na Wiejską. Wiem, jak się czujecie. Wiem, jak gęste emocje was nachodzą.
Dlatego też proszę i apeluję do waszych macierzystych środowisk: nie opuszczajcie ich, nie cofajcie gorliwości, wsparcia i pomocy. Czasami duma własna powoduje wycofywanie się, natomiast wielu z nich realnie potrzebuje pomocy. Apeluję więc: bądź dobry i czyń dobro. Pomóżmy koleżankom i kolegom. Dziękuję.

Jacek Kurzępa - Poseł RP IX kadencji

Jacek Kurzępa Poseł RP

 

Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, doktor habilitowany, socjologi młodzieży, autor wielu programów dotyczących profilaktyki i wychowania. Autor kilku książek o deprywacja współczesnej młodzieży i sposobach poprawy sytuacji młodych polaków. Wielbiciel polskiej natury oraz niestrudzony ambasador Ziemi Lubuskiej. Poseł VIII i IX kadencji Sejmu RP.