Zaznacz stronę

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Ustawa rzeczywiście jest bardzo obszerna. To jest jej atut, jest kompleksowa. Jeśli w tej debacie wyciągamy szczegółowy element, nie patrząc na jego korespondencję z pozostałymi… Troszkę fatalnie to rekomenduje tych, którzy takie pytania zadają. Trzeba patrzeć na to całościowo, w pewnym ciągu holistycznym.

W tym rozumieniu widzę również aspekty dotyczące oddziaływania instytucji szkoły, sądu na rodziców. Przecież mówiliśmy o pewnych mechanizmach mobilizowania rodziców do tego, żeby wrócili do odpowiedzialności rodzicielskiej. Potem pojawiają się instytucje, odpowiedzialność instytucji. I jeszcze raz powtórzę: niebywały respekt wobec zasad konstytucyjnych, chociażby w odniesieniu do tego, co jest ważne z punktu widzenia praktyków.

Jeśli młody (Dzwonek) nie chce poddać się kontroli osobistej, nie chce poddać się badaniom detoksykacyjnym, to co ma zrobić pracownik? Bezsilnie patrzeć, jak on dogorywa? Dziękuję. (Oklaski)

Jacek Kurzępa - Poseł RP IX kadencji

Jacek Kurzępa Poseł RP

 

Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, doktor socjologi (w tym socjologii młodzieży i wychowania), autor kilku książek o deprywacji współczesnej młodzieży i sposobach poprawy sytuacji młodych polaków. Prywatnie wielbiciel polskiej natury oraz zatroskany działacz regionu zielonogórskiego. Poseł IX kadencji Sejmu RP.