Zaznacz stronę

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Jutro Sejm prawdopodobnie jednogłośnie podejmie uchwałę o ustanowieniu 19 września ogólnopolskim świętem młodzieżowych rad.

Wszystko zaczęło się de facto 2 czerwca 2016 r., kiedy na pięcioleciu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych wy, młodzi, poprosiliście mnie, posła debiutanta, żebym coś zrobił w Sejmie dla młodzieżowych rad. Tak powstał zespół parlamentarny do spraw młodzieżowych rad. To także dziesiątki młodych, którzy ze mną współpracowali. Wymienię m.in. Mateusza Czernigę, Tomasza Klenta, Adama Sługę, Tomasza Oparę, Kubę Radziewicza, Michała Tokarskiego, Bartosza Dąbrowę, Piotra Nowaka, Miłosza Gibasa, Piotra Wasilewskiego, Pawła Gotowta, Edwarda Kogbosa, Michała Borkowskiego, Mateusza Marca, Malwinę Glińską, Tomasza Palmiego, Kacpra Szymczaka, Michała Szkaradka, pana ministra Piotra Mazurka i wielu, wielu innych, którzy wraz z posłami Prawa i Sprawiedliwości doprowadzili do przeprowadzenia pięciu kongresów młodzieżowych rad w Sejmie i w KPRM, znowelizowali ustawę o samorządzie terytorialnym 20 kwietnia 2021 r. wzmacniającą rolę młodzieżowych rad w jednostkach samorządu terytorialnego. I oto jutro przegłosujemy wasze święto. Dziękuję wam młodym za to, że zawierzyliście Prawu i Sprawiedliwości. Daliśmy słowo, słowa dotrzymaliśmy. Dla was to zrobiliśmy i z wami to zrobiliśmy. Wydaje się zatem, że dialog Prawa i Sprawiedliwości z młodym pokoleniem Polaków jest nie tylko soczysty, ale i wiarygodny. Warto nam zaufać, warto nam powierzać swoje sprawy, bo my to załatwimy.

Goethe powiedział: Zobaczyć Neapol i umrzeć. Mi pozostała jeszcze jedna kwestia, polskich (Dzwonek) dzieci wojny. I też słowa dotrzymam.

Jacek Kurzępa - Poseł RP IX kadencji

Jacek Kurzępa Poseł RP

 

Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, doktor habilitowany, socjologi młodzieży, autor wielu programów dotyczących profilaktyki i wychowania. Autor kilku książek o deprywacja współczesnej młodzieży i sposobach poprawy sytuacji młodych polaków. Wielbiciel polskiej natury oraz niestrudzony ambasador Ziemi Lubuskiej. Poseł VIII i IX kadencji Sejmu RP.