Zaznacz stronę

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Tak wiele słów i takich, powiedziałbym, pretensji z tej mównicy pada, tak wiele złośliwości, a za mało dobrych komunikatów. Pozwólcie, że przełamię tę złą manierę. Mianowicie w ostatnim czasie rząd Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny potwierdził, że przyrzeczone słowo obowiązuje. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg rozsypał się szerokim strumieniem pieniędzy do samorządów, Polski powiatowo-gminnej i aglomeracji wielkomiejskich. Jako reprezentant parlamentarzystów ziemi lubuskiej i wojewody lubuskiego bardzo cieszę się ze szczodrości rządu premiera Mateusza Morawieckiego, informując lubuszan, że w tym rozdaniu do naszej ziemi regionalnej trafiło 105 330 tys. zł. Jak państwo wiecie, pieniądze rozsypane są na trzech półeczkach: projekty wieloletnie, projekty jednoroczne i projekty nowe wieloletnie. W kategorii projektów wieloletnich – 33 mln, na nowe jednoroczne, tegoroczne – 56 mln, na nowe wieloletnie – 15 mln. Pozwólcie, że ucieszę się m.in. szczegółowymi dotacjami, takimi jak pieniądze dla Bytomia Odrzańskiego. Burmistrz Jacek Sauter pewno się bardzo ucieszy, że rozmowy, które prowadzimy w gabinetach, potem skutkują taką szczodrością rządu Zjednoczonej Prawicy.

Ale jedną z bardziej spektakularnych dotacji jest dotacja na 700-lecie gminy Otyń i miasta Otyń, które w tym roku to 700-lecie obchodzi. I ciesz się, pani burmistrz Basiu, że 5300 tys. pewno zostanie szybko skonsumowane, po to żeby rynek (Dzwonek) i okoliczne ulice były przygotowane na wielki korowód waszego święta. Dziękuję pięknie. (Oklaski)

Jacek Kurzępa - Poseł RP IX kadencji

Jacek Kurzępa Poseł RP

 

Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, doktor habilitowany, socjologi młodzieży, autor wielu programów dotyczących profilaktyki i wychowania. Autor kilku książek o deprywacja współczesnej młodzieży i sposobach poprawy sytuacji młodych polaków. Wielbiciel polskiej natury oraz niestrudzony ambasador Ziemi Lubuskiej. Poseł VIII i IX kadencji Sejmu RP.