Zaznacz stronę

Program „Rodzina 500+” realizowany jest w Polsce od 1 kwietnia 2016 r. – początkowo obejmował drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, a w międzyczasie został rozszerzony również o dzieci pierwsze i jedynaków, niezależnie od kryterium dochodowego. Od tego czasu w ramach świadczenia wychowawczego do polskich rodzin trafiło już ponad 176 mld zł. To niewyobrażalna jeszcze kilka lat temu inwestycja nie tylko w przyszłość kolejnego pokolenia, ale również przyszłość nas wszystkich, w przyszłość Polski.

To jednak nie wszystko. By pomóc rodzicom lepiej łączyć życie rodzinne z pracą zawodową rząd konsekwentnie wspiera tworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi rząd wspiera tworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Dzisiaj w całej Polsce jest ich ok. 211 tys. Jeszcze kilka lat temu, w 2015 roku było to tylko ok. 84 tys. miejsc opieki.

Jacek Kurzępa - Poseł RP IX kadencji

Jacek Kurzępa Poseł RP

 

Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, doktor socjologi (w tym socjologii młodzieży i wychowania), autor kilku książek o deprywacji współczesnej młodzieży i sposobach poprawy sytuacji młodych polaków. Prywatnie wielbiciel polskiej natury oraz zatroskany działacz regionu zielonogórskiego. Poseł IX kadencji Sejmu RP.