Szanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Polacy! Pani marszałek, dziękuję za dzisiejszą ważną wizytę w celi rtm. Pileckiego na Rakowieckiej. Dziękuję i tobie, i wszystkim, podobnie jak panu prezydentowi i wielu Polakom, którzy do tej celi dzisiaj poszli, zarówno fizycznie, jak i symbolicznie, mentalnie, w myśleniu i wspomnieniu bohatera Rzeczypospolitej rtm. Witolda Pileckiego.

Zastanawiam się, rotmistrzu, gdzie jest siła twego męstwa? Poszukuję kotwic polskości. Odnajduje je w trzech przestrzeniach: w niebywałej, gorliwej wierze w Boga Najwyższego, który daje nam siłę przeogromną, w niebywałej miłości twojej rodziny, żony i dzieci, która dawała ci nadzieję na normalność, ale i w tej trzeciej kotwicy, będącej kotwicą miłości do naszej wspólnej ojczyzny, Polski.

Jeśli zatem spotkaliśmy się z uczniami klas mundurowych na ostatnim święcie kadetów w Gorzowie Wielkopolskim, to patrząc na tych młodych Polki i Polaków, rozognionych myśleniem o sobie jako o przyszłych bohaterach, którzy dzisiaj, mając 15-16 lat, wchodząc w strukturę klas mundurowych, chcą służyć Polsce… Zadaję również i wam pytanie: Gdzie lokujecie swoje kotwice polskości? Gdzie znajdujecie szansę na budowanie swojego męstwa i chwalebnych czynów? (Dzwonek) Niechby to było świadectwo rtm. Witolda Pileckiego jako wzorotwórczej postaci również dla was, współczesnych młodych Polaków. (Oklaski)

Jacek Kurzępa - Poseł RP IX kadencji

Jacek Kurzępa Poseł RP

 

Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, doktor habilitowany, socjologi młodzieży, autor wielu programów dotyczących profilaktyki i wychowania. Autor kilku książek o deprywacja współczesnej młodzieży i sposobach poprawy sytuacji młodych polaków. Wielbiciel polskiej natury oraz niestrudzony ambasador Ziemi Lubuskiej. Poseł VIII i IX kadencji Sejmu RP.